o Cane Corso

cc_01.jpg Caník je skvělý rodinný pes, vděčný za veškerý čas, který bude moci trávit se svou rodinou. Je jedno bydlí-li venku v dobře zateplené boudě nebo s Vámi doma, kde bude většinou spokojeně ležet a pozorovat dění. Ať mu věnujete svůj čas na pravidelných procházkách či při prac. výcviku, rád s Vámi podnikne vše s nadšením a vždy bude svou rodinu bezmezně milovat.

Správně socializovaný Caník je vyrovnaný, své území sice chrání před vetřelci, ale k Vašim hostům či venku při procházkách se chová přátelsky. Najdou se ovšem jedinci se špatnou výchovou, kteří jsou útoční, vždy je to však vinou majitele, který není pro svého psa dostatečnou autoritou a snadno ho svou nezodpovědností zkazí. Takový Caník je naštěstí vyjímkou, která jen kazí pověst tomuto jinak úžasnému plemeni.

cc_02.jpg Cane Corso je pes kterého ocení každý, kdo hledá impozantní plemeno, ať už k výcviku, kde Caník často předčí nejedno­ho psa prac.ple­mene, či jen hledá kamaráda a ochránce.

Cane Corso je všestranný společník téměř pro každého a stojí za to tohle přátelské, impozantní plemeno poznat. Musí uchvátit prostě každého !!!

Vzhled Cane Corso: (podrobně viz.standart FCI č.343 na www.cmku.cz ) Caník je středně velký až velký, statný, přesto s jistou elegancí. Má silný krk, široký hrudník a pevný hřbet.

cc_03.jpg Hlava je velká, stop vyznačen, zuby jsou v lehkém předkusu. K. výška: pes 64–68 cm, fena 60–64 cm, Váha: pes 45–50 kg, fena 40–45 kg. Krátká nenáročná srst bývá v barvách: černá, šedá (modrá), plavá, jelení červeň, tm.žlutá, žíhaní na odst.žluté a šedé. Tmavá maska u žlutých a žíhaných psů. Bílá skvrna přípustná na hrudi a tlapách.

Celý standart na http://www­.cmku.cz/…emen-159/391